Vítáme Vás na internetových stránkách www.predtisky.cz
Vyšívání má na území České republiky velkou tradici. Tomuto koníčku se věnují převážně ženy, i když mezi zákazníky patří i muži. Tento tradiční zdroj zábavy, odpočinku a potěšení má mnohé příznivce i mezi mladší generací. Pomáhá se odreagovat od běžných starostí, podporuje jemnou motoriku a soustředění, stejně tak i trpělivost.

Anna Řemelková založila svou dílnu v roce 1990 a od té doby nabízí ubrusy a dečky na vyšívání, vymýšlí nové vzory a inspiruje se i přáními zákazníků. Své vzory postupem času sesbírala do  obsáhlého Vzorníku tisků.

V současné době Vzorník tisků (tištěná nabídka vzorů k vyšívání) obsahuje více než 1 400 motivů na vyšívání. Vzorník si prošel dlouhou cestu až do současné, věříme, že přehledné podoby. 


Výroba předtisků na vyšívání v naší dílně je čistě ruční práce. Od ručního návrhu motivu, přes přenesení na speciální tiskový papír, úpravu motivu tak, aby jej bylo možné natisknout ručně na látku. Tisk provádíme barvou vlastní výroby, kde hlavní složku tvoří včelí vosk.

Ubrusy a dečky rádi přizpůsobíme Vašim představám, nabízíme celoročně zhotovení ubrusů dle Vašich požadavků a přání. Pokud si nevíte rady, zavolejte nebo napište a my Vám rádi poradíme s motivy nebo rozmístěním motivů na ubrusu.

Kromě klasických ubrusů a deček nabízíme  také speciální tisky - např. na soupravy do kočárků, dělali jsme obří "bryndák" pro novomanžele ke svatebnímu stolu, tiskneme límce, zdobení suknic nebo zástěr, které jsou součástí tradičních krojů...

Děkujeme Vám za Vaši návštěvu těchto stránek a těšíme se, že jste nebo se stanete dalším příznivcem krásného a obdivuhodného koníčkuvyšívání.

Vaše Anna Řemelková